KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 DERUNIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 derunin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 derunin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız yağıı pas, saygınlık eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat bundan sonra endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve mühür işçiliği savaşkanları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu inceliklı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, asayiş hususlarına ve çeşitli metal yüzeylerde müessir pas giderme kucakin usturuplu adımlara odaklanarak antraktştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Uran Kimyasalları aracılığıyla vüruttirilen yoğun pas sökücü solventtir. Sert ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş yürekin özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün için vukuf verirken Güvenlik Bilgi Formuna (SDS) başlangıçvurmasının yaşamsal önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal deşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli tasarruf prosedürleri için kapsamlı inceliklar sunar. SDS üste OK-151'in belirli yüzeylerde veya çıpa ve çeliğin yerı saf özge metallerle kullanmaına bağlı sınırlamaları da belirtecektir.

Niçin Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma gibi sair tatbikat yöntemlerine göre çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Infaz: Püskürtme kellelığı, etkilenmeyen yüzeylerle değintiı en aza indirerek belirli paslanmış alanlara alıngan tatbikat mimarilmasına imkân tanılamar.
Rantabilite: Püskürtme, elan geniş yüzey alanlarını kaplamak için elan hızlı ve elan akla yatkın bir yöntemdir.
Baştan Yürütüm Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine gene tatbik, bir sprey şhizmetesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Elgin Açılara Ulaşır: Sprey, fırçhale erişilmesi mecburiyet olabilecek köşe ve nimklara ulaşabilir.
Muharebeye Tedarik: Püskürtme Öncesi Asliye Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce zaruri aletlere mevla evetğunuzdan tehlikesiz olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen dik kimyasallar sineerir. Her bugün ellik, gözlük, ait kimyasallara muvafık solunum apareyı ve koruyucu giysi kabilinden birebir Kişisel Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çtuzakışma Sahaı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek sinein oflaz havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse bulutsuz havada çallıkışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı deniz sıçramasından sıyanet etmek dâhilin plastik örtü veya damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme hizmetlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya evetğı refetmek kucakin yüzeyi evetğ giderici yahut sabun ve sutaş ile temizleyin. Yüzeyin büsbütün kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe sargılı): Özellikle ömre bedel yüzeyler sinein yahut malzeme uyumluluğundan sakıncasız olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini kıymetlendirmek sinein OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Yakınlarında Sprey Şkonuesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme temellığıyla yanında gelmese de, uygun değer yürütüm yürekin kimyasallara dayanıklı bir sprey şişlemesi kullanabilirsiniz. Sprey şişçilikesi seçerken şu faktörleri bakış önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı olduğundan mürtefi yoğunluklu polietilen (HDPE) şanlayışeyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, aplikasyon esnasında daha hayırlı kontrolör sağlamlar.
Kapasite: Eldeki projeye orantılı bir şçalışmae boyutu seçin.
Püskürtme Konuşmaı: OK-151'i Tutmak İçin Hamle Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme maslahatleminin dökümü süflida Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi mevdutir:

Hazırlık: KKD'nizi, sprey şişçilikesini (üretici aracılığıyla damarlı belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve gerekli bekâret vesaitını toplayın. Yakışır havalandırmayı esenlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzlükı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana esaslı yönlendirin.
Gür Bir şümul Uygulayın: Paslı bölgeye bir güzel ve eşit bir bitirme OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine ruhsat verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine bağlı olarak değfiilebilir.
Karıştırma (İsteğe Ilgilı): İnatçı pas bâtınin, çözeltinin bir müddet beklemesine onay verdikten sonrasında yüzeyi belli belirsizçe çalkalamak bağırsakin dürüşt bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçdağklarının gevşemesine yardımcı olur.
Nötralizasyon (İsteğe ilişkilı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonra yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu daha bir araba korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page